Časté dotazy – lezečky

Zůstane tvar lezeček po opravě stejný?
Toto je otázka, která je pro nás zásadní. Snažíme se vždy zachovat původní tvar a velikost. Je to pro lezce velmi důležité. A protože sami lezeme, přesně víme o co jde. Těžíme také z naší nezávislosti, což znamená, že nejsme výrobci lezeček a tudíž se opravám maximálně věnujeme. Jde o to, že když nám pošlete například lezečky La Sportiva, tak se Vám zase vrátí La Sportivy daného tvaru a ne lezečky , které odpovídají spíše lezečce, kterou daná firma vyrábí jen v rouše La Sportivy.

Termín opravy:
Na opravu potřebujeme z technologických důvodů 2-3dny. Termín zpětného dodání však záleží na množství zakázek v daném období. Tím se může termín opravy prodloužit . Stává se to většinou před exponovanými víkendy, svátky, ale záleží i na ročním období. Vždy je lepší neposílat obuv k opravě na poslední chvíli, ale mít dostatečnou rezervu. Při opravě nelze nic uspěchat. Vždy by to mělo vliv na kvalitu naší práce, ze které nechceme slevovat.

Autorizovaný servis:
Jako jediní v CZ a SK jseme autorizovaným servisem fy. La Sportiva. To znamená, že jsme museli splnit náročná kritéria pro opravy lezeček této značky. Můžeme používat originální náhradní díly a hlavně originální kopyta pro každý model, aby si lezečky zachovaly svůj originální tvar. Jsme také autorizovaným servisem firem Ocún a Five-Ten.

Záruka:
Ze zákona je na opravenou obuv záruka 3 měsíce. S naší kvalitou práce nemáme problémy, ale pokud by přesto bylo třeba řešit cokoliv po uplynutí této doby (například za rok), tak se k problému postavíme čelem. V případě, že závada vznikla naší vinou, vše dáme do pořádku ke spokojenosti zákazníka. Zákon je jedna věc, ale spokojenost zákazníka je na prvním místě.

Posílání k nám:
Můžete využít jakéhokoliv dopravce a českou poštu. V jednom balíku nám můžete poslat i více párů bot a zpět Vám bude počítáno jen jedno poštovné, i když budete mít v krabici více párů.

Výběr gumy (lepičky) na lezečky:
Výběr lepičky necháváme na zákazníkovi. Každý lezec, podle svých zkušeností, upřednostňuje určité vlastnosti lepičky. Někdo preferuje výdrž, někdo přilnavost apod. Pokud si nejste jisti výběrem, můžete nás kontaktovat a my Vám poradíme. Pokud si nevyberete, použijeme originální gumu, která tam byla již z výroby. (nebo její nejbližší možnost)

Zmenšení (zvětšení) lezeček:
Pokud máte pocit, že Vám Vaše lezečky velikostně nesedí, jsme schopni jejich velikost při opravě upravit. Zmenšení (nejčastější přání ), či zvětšení cca o 1 číslo při celkové opravě není problém. Za tuto úpravu si nic neúčtujeme .

Oprava obsázkové (obvodové gumy):
Pokud je to možné, vždy se snažíme zachránit obvodovou gumu a vyměnit jen podešev. Ve většině případů to ale není možné. Guma už je buď prolezena (díra, dírka v obsázce) nebo je materiál natolik ztenčený , že by nebylo dobré vyměnit jen podešev. Máme s tím velké zkušenosti a nikdy neděláme zbytečnou výměnu, tedy práci pro práci.